Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon'a Nasıl Üye Olunur ve Nasıl Alışveriş Yapılır? (Adım adım resimli anlatım)
Question 
Merhaba,

Ohaİndirim'in sizler için hazırladığı Amazon rehberine hoş geldiniz. Lafı çok fazla dolandırmadan direk konuya girelim:

Daha önce, Amazon.de üzerinde Türkçe desteği yokken yeni üyelikleri Amazon.com ingilizce site üzerinden yapıyorduk fakat artık dilimizde destek ve hizmet veren bir Amazon sitesi olduğundan üyeliğimizi oradan açmamız en mantıklı hareket olacaktır. Amazon siteleri birbirine bağlıdır, Amazon.de den açtığınız hesabı aynı bilgi ve şifreler ile Amazon.com, Amazon.es, Amazon.co.uk gibi diğer Amazon sitelerinde de kullanabilirsiniz fakat en uygun fiyatlar ve bedava kargo fırsatı Amazon.de üzerinde olduğundan sık sık kullanacağımız Amazon o olacaktır.

Şimdi Amazon'a Nasıl Üye Olunur? adım adım görelim.

ADIM 1: Amazon.de adresine gidiyoruz.
amazonde-uyelik-1.PNG

ADIM 2:
amazonde-uyelik-2.PNG

ADIM 3:
amazonde-uyelik-3.PNG

ADIM 4:
amazonde-uyelik-4.PNG

ADIM 5:
amazonde-uyelik-5.PNG

Kredi kartı ekleme adımı gayet anlaşılır ve net olduğundan, ekran görüntüsü paylaşmıyoruz. Sadece, Türkçe karakter durumuna dikkat etmeniz gerekiyor.

Eğer bankanız CVV bilgileri (kart arkasındaki 3 haneli güvenlik numarası) yada 3D Secure sistemi olmadan kartınızı kullanmanıza izin vermiyorsa, o kartı Amazon üzerinde kullanamazsınız çünkü Amazon sizden CVV gibi bilgileri istemiyor yada 3D Secure için şifre ekranına yönlendirmiyor. Kartınızın yurtdışı ve internet kullanımına açık olduğundan emin olun.

Hesabımızı açtığımıza ve gereken işlemleri yaptığımıza göre şimdi Amazon'da Alışveriş Nasıl Yapılır? adımına geçebiliriz.

ADIM 1-2:
amazon-alisveris-1.PNG

ADIM 3:
amazon-alisveris-2.PNG

ADIM 4-5:
amazon-alisveris-4.PNG

Alışverişi gerçekleştirdiğimize göre şimdi aklınıza takılabilecek sorulara bir bakalım;

Para Kredi Kartımdan Ne Zaman Çekilir?
Siparişi verdikten sonra para kartınızdan anında çekilmez. Amazon öncelikle 1 euro/usd tutarında bir harcama gönderir kartınıza, kartınızın gerçek olduğunu teyit etmek için. Bu tutar daha sonra bankanıza iade edilecektir merak etmeyin.

Kartınızdan para, ürün kargoya verilmeden hemen önce çekilir ve hemen kargoya verilir. Bazen 1 saat içinde yola çıkan kargolar olduğu gibi, tedarik aşaması uzun süren, bir kaç gün sonra yola çıkan ürünler de olmuştur.

Tahmini Teslimat Tarihlerine Kadar Ürünü Bekler Miyim? Daha Hızlı Gelmez Mi? Yada Daha Geç Gelme İhtimali Var Mı?
Tahmini teslimat süresi, adı üstünde tahmini bir süredir. Genellikle o süre gelmeden önce ürün size teslim edilecektir. Amazon.de üzerinden yapılan alışverişler genelde 7-10 gün içerisinde elinize ulaşmış olur. Amazon.com üzerinden alınan ürünlerin stok durumuna göre 7-14 günde geldiği görülmektedir sık sık, fakat ürün gümrüğe girebilir, tedarikte sorun olabilir ya da hava şartlarından doları kargo şirketi faaliyet gösterememiş olabilir, o yüzden beklenenden daha uzun sürede teslim edilmiş olan ürünler olduğu arasıra görülmektedir. Ama ne olursa olsun elbet ürününüz gelir, gelmezse bile Amazon her şekilde sorununuzu çözer. Korkmayın.

Hayırlı olsun.  Wink
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi