Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amazon Nedir? Amazon'u Neden Kullanmalıyım?
Question 
amazoncom.png

Amazon.com, internet tarihinin ilk kurulan en büyük e-ticaret sitesidir ve Amerika kökenlidir. 1994 yılında faaliyetine kitap satmakla başlamıştır fakat ilerleyen dönemlerde ürün ağlarını oldukça geliştirerek bugünkü durumlarına gelmiştir; yani milyonlarca ürünün satıldığı dünyanın en büyük ve en müşteri odaklı e-ticaret sitesidir.

Amazon.com ve son zamanlarda özellikle Amazon.de üzerinden satılan ürünlerin bir çoğu ülkemizdeki fiyatlarından çok daha ucuza kapımıza kadar gelmektedir ve Amazon müşteri memnuniyetini başka hiçbir şirkette kolay kolay bulamazsınız, işte o yüzden bir çok kişinin senelerdir yaptığı gibi siz de Amazon fırsatlarını takip edip Amazon kullanmaya başlamalısınız. Kredi kartı ve kişisel veri güvenliğiniz hakkında hiç şüpheniz olmasın, milyonlarca kişinin kullandığı ve dünyanın en büyük şirketlerinden birisidir Amazon. Sizi asla mağdur etmez, etmeyecektir.

Amazon'u kullanma sebeplerimizden bazılarını listeleyecek olursak:

- Aynı ürünü ülkemizdeki fiyatından ucuza, hatta genelde çok daha ucuza alabilmek için.
- Kendi sattıkları ürünün sonuna kadar arkasında durdukları için.
- Aşırı derecede müşteri odaklı ve çözüme yönelik kararlar verdikleri için.
- Bİr müşterinin hakettiği en yüksek derecede ilgi ve alakayı bize gösterdikleri için.
- Gelen üründe bir sıkıntı mı var, bozuk mu? Sözünüz onlar için senettir ve sizi memnun etmek için gereken herşeyi yapacaklarından emin olabilirsiniz. Ülkemizde bozuk çıkan ürünü "sizi bozmadığınızı nereden bilelim" gibi savunmalarla binlerce dereden su getiren  ve kabul etmek istemeyen müşteri temsilcileri ile uğraşırsınız fakat Amazon tamamen sizin yanınızdadır.
- Türkiye'deki bir e-ticaret sitesinin müşteri hizmetleri birimine bağlanıp temsilciye ulaşana kadar kaç dakika beklersiniz bilinmez ama Amazon.de üzerinde "Beni Arayın" talebine tıkladığınızdan en fazla 15-45 saniye içinde karşınızda temsilcinizi bulacaksınız, Türkçe konuşan, derdinizi çözen bir temsilci ve sizi onlar arıyorlar, arama masrafınız yok! Hangi Türk sitelerinde var bu hizmet? Biz görmedik, hatta her aradığımızda 5-15 dakika gibi süreler telefonda bekletildik.

Bir çok olumlu sebep yazabiliriz fakat konuyu çok uzatmanın pek anlamı yok. 

Amazon hesabınız yoksa, nasıl açılır ve nasıl alışveriş yapılır bilmiyorsanız, sizi adım adım resimli anlatım konumuza davet ediyoruz.

Amazon kullanın, kullandırın.  Wink
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi