Nike, Kendini Bağlayan Yeni Ayakkabılarını Duyurdu


Nike, Geleceğe Dönüş filminden ilham alarak üretimini yaptığı ayakkabıların yeni modellerini de yakında tüketicinin beğenisine sunacak. Marka Hyperadapt 1.0 şeklinde isimlendirdiği basketbol ayakkabılarını 2016 senesinde ilan etmişti. Bu ayakkabı modelini tıpkı filmdeki gibi fantastic yapan özelliği ise siz müdehale etmeden bağcıklarını kendi kendine  sıkıştırabiliyor olması.

Hyperadapt 1.0 modeli marka tarafından çok az sayıda üretilerek ancak belirli mağazalarda satışa sunulmuş üstelik fiyatı da 720 dolar gibi oldukça yüksek miktarolarak belirlenmişti. 

Marka yöneticilerinden Andy Campion’un yaptığı açıklamayla birlikte 2019 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya çıkacak olan Hyperadapt 2.0 modelinin fiyatı önceki modellere kıyasla daha uygun olacak. Hyperadapt 1.0 modelinin satışı 720 dolar olarak yapılmasına karşın Hyperadapt 2.0 modeli 350 dolar gibi bir etikete sahip olacak.

Hyperadapt 1.0 modeli, kullanıcının ayağının yerine oturduğunu ayakkabı topuğunda bulundurduğu sensör aracılığıyla belirliyerek içindeki sistem sayesinde bağcıkları otomatik şekilde sıkıştırıyordu. Ancak yeni modelin çalışma prensibi ise şuanda açıklanmış değil.